Adres

Ziya Gökalp Cad. No:37/2 Kızılay Ankara

Telefon

05059977999

Evde hasta bakımı uzun vadede sürdürülen meşakkatli bir süreçtir. Hastanın kendi evinin konforunda, alışageldiği şekilde yaşamını sürdürmesi moral anlamında pozitif etki yaratır. Fakat, hasta bakımlarının sistematik şekilde sürdürülmesi için tasarlanan hastane ortamından uzaklaşılması bazı sorunlar da yaratmaktadır.

Bu sorunların üstesinden gelmek için evin ve hasta odasının ihtiyaçlara cevap verecek şekilde düzelenmesi gerekir.

Kurulacak sistemin yeterliliği hastanın genel durumu, hastalığın tipi, hastalığın seyri, gelişebilecek komplikasyonlar doğrultusunda saptanır. Bunun yanında içinde yaşanan evin özellikleri, evde yaşayanların sosyal durumu, hasta ve hasta yakınlarının maddi durumu da belirleyicidir.

Genel sarf malzemeleri ve hijyen açısından önemli malzemelerin satın alınması gerekirken, hasta karyolası, havalı yatak, solum cihazları gibi yüksek fiyatları yüksek malzemelerin kiralama yoluyla temin edilmesi mümkündür.

Her durumda hastalığın seyri iyi bilinmelidir. Temin edilen tıbbi malzeme ve donanımların eksik veya yetersiz oluşu hastayı olumsuz etkiler. Fazla malzeme bulundurulması evde hareket alanın daralmasına neden olacağı gibi gereksiz ve aşırı yüksek fiyatlı malzeme ve cihazların seçimi maddi açıdan sıkıntılara sebebiyet verecektir.

Bu nedenle evde hasta bakımında kullanılacak malzeme ve tıbbi cihazların seçimi ve düzenlenmesinde uzman görüşünden faylanmak büyük fayda sağlar. Sağlayacakları karı hasta sağlığının önünde tutan bazı medikal cihaz ve malzeme tedarikçileri, hasta yakının içinde bulunduğu duygusal durumu suistimal edebilmektedirler.

Kurulacak sistemin hastaya ve hasta bakıcısına sağlıklı bir ortam yaratması, öngörülebilir risklerin minimize edilmesi temel hedeftir. Ayrıca ergonomiye uygun düzenlenmiş hasta odası hem hastanın hem de hasta bakıcının daha az yorulmasını sağlar.

Bu bilgiler ışığında hasta odası oluşturulmadan, tıbbi malzeme ve medikal cihazlar temin edileden önce hasta bakımı konusunda tecrübeli bir profesyonelden veya hasta bakım merkezlerinden danışmanlık alınmalıdır. Hasta odası oluşturmadan önce merkezimizden destek talep etmeniz durumunda uzman ekibimiz tarafından hasta ziyareti gerçekleştirilir. Hastanın ihtiyaçları tespit edildikten sonra ev incelenir. Satın alınacak veya kiralanacak tıbbi malzeme, medikal cihaz ve benzeri ihtiyaçlar belirlenerek hasta yakınlarının görüşüne sunulur. Hasta odası en çok fayda sağlayacak en az maliyet yaratacak şekilde oluşturulur.

 

Sayfamızı Paylaşın

Haberler

Örnek Haber

Kaliteden taviz vermeden en kaliteli ve ileri teknoloji kullanılarak bitirdik.detay... 2019-09-18

Güncel Haber

Sektörünüzden güncel bilgiler ve haberler.detay... 2019-08-14

© Evde Sağlık Hizmeti Türkiye 2020